Aktywne wczasy

Włoskie Podróże promuje i oferuje aktywne spędzanie czasu, w szczególności aktywne wczasy. Zdajemy sobie doskonale sprawę z faktu, iż każdy wypoczywa na swój własny sposób, i wiele osób preferuje po prostu plażowanie i grillowanie. Nie oceniamy, rozumiemy. My jednak uważamy, że nic nie zastąpi aktywnego wypoczynku, który znacznie lepiej regeneruje ciało i umysł niż np. leżenie godzinami na plaży.

Spędzanie czasu aktywnie, zwłaszcza na łonie natury, ma liczne korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu poprawia kondycję serca, redukuje stres i zwiększa poziom endorfin, co przekłada się na lepsze samopoczucie i większą satysfakcję z życia. W przeciwieństwie do pasywnego wypoczynku, aktywne spędzanie wolnego czasu pozwala na pełniejsze doświadczenie otaczającego nas świata, wzmacnia naszą relację z naturą i uczy nas doceniać chwile spokoju w szybkim tempie codzienności.

Aktywne wczasy w Alpach to dla miłośników tego typu wypoczynku przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Trekking po alpejskich szlakach to jedna z najpopularniejszych form aktywnej turystyki, umożliwiająca odkrywanie tajemnic górskich ścieżek i cieszenie się zapierającymi dech w piersiach widokami. Dla poszukiwaczy większych emocji, ferraty, czyli zabezpieczone szlaki wspinaczkowe, oferują niezapomniane doświadczenia, pozwalając bezpiecznie pokonywać górskie przeszkody z wykorzystaniem stalowych lin i haków.

Wybierając aktywne wczasy we Włoszech warto wybrać ofertę naszego biura podróży – Włoskie Podróże – które posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji tego typu wyjazdów. Dzięki temu macie Państwo gwarancję profesjonalizmu i dopięcia detali na najwyższym możliwym poziomie. Włoskie Podróże to pasjonaci aktywnych wczasów we Włoszech, którzy starają się swoją pasją zarażać innych.

Obecnie w naszej ofercie, w zakładce „Aktywne wczasy” mamy dwie imprezy. Ale warto śledzić naszą stronę internetową i naszego Facebooka, aby nie przegapić pojawiających się nowości.

Impreza „W obliczu Monte Rosa” to 10-dniowy wyjazd do włoskich Alp, skupiający się na aktywnym spędzaniu czasu poprzez trekking i zwiedzanie. Uczestnicy mają okazję do odkrywania piękna naturalnego regionu, w tym źródeł rzeki Lys, malowniczych jezior Lago Verde i Lago Blu, oraz przełęczy Passo Rothorn, oferujących zapierające dech w piersiach widoki na ośnieżone szczyty i lodowce. Program zawiera również wizytę w Gressoney Saint Jean i zabytkowym Castello Savoia, a także trekking w okolicy lodowca Indren. Każdy dzień wycieczki jest starannie zaplanowany, aby uczestnicy mogli cieszyć się różnorodnością krajobrazów i kultury regionu, z noclegami i posiłkami zapewnionymi w hotelu. Całość kończy się powrotem do kraju po intensywnym i bogatym w atrakcje programie. Czytaj więcej o imprezie ››

Z kolei „Dolce Vita w Dolomitach Sesto” przedstawia 10-dniową wycieczkę do Val Comelico, malowniczej doliny otoczonej przez Dolomity i częściowo wulkaniczne grzbiety, z bogatym wielokulturowym dziedzictwem. Program rozpoczyna się nocnym przejazdem przez Czechy i Austrię, a następnie kontynuuje wizytą w San Candido z jego historycznym centrum i imponującymi widokami na Dolomity. Wycieczka obejmuje różnorodne trekkingi, takie jak wędrówki przez Alpy Karnickie do bacówki Nemes, czy słynne Trzy Szczyty Lavaredo. Uczestnicy mają okazję podziwiać panoramiczne widoki, przejść obok malowniczych jezior, wejść na szczyt Monte Elmo oraz odkryć unikalne Cadini di Misurina. Wycieczka kończy się wizytą w Cima Sappada, charakterystycznej za swój lokalny folklor i piękne krajobrazy. Całość programu zapewnia intensywne doświadczenie górskie, podkreślając piękno Dolomitów i bogactwo kulturowe regionu. Czytaj więcej o imrezie ››

Aktywny wypoczynek we Włoszech to doskonały pomysł na wczasowy wyjazd.