DOLCE VITA W DOLOMITACH SESTO

Termin:
19.07–28.07.2024
Miejsce docelowe:
Padola
Symbol imprezy:
KDS 01
Cena:
3700.00 PLN
Zaliczka:
1100.00 PLN

WYJAZD POTWIERDZONY - BRAK MIEJSC

 

 

Boćki kochają Włoskie Podróże – promocja dla dzieci na sezon zimowy 2024

- dzieci urodzone po 01.01.2014 – zniżka 200 PLN
- dzieci urodzone po 01.01.2008 – zniżka 100 PLN

 

 

DOLOMITY SESTO, ALPY KARNICKIE, COMELICO SUPERIORE

Godziny i miejsca wyjazdów oraz przyjazdów

Wyjazd
Godzina
Przyjazd
Godzina
Wyjazd: Opole
Plac przed dworcem PKP
Godzina: 21:00
Przyjazd: Opole
Plac przed dworcem PKP
Godzina: ok. 07:00
Wyjazd: Nysa
Centrum przesiadkowe, stan.9
Godzina: 22:00
Przyjazd: Nysa
Centrum przesiadkowe, stan.11
Godzina: ok. 05:30
Wyjazd: Głuchołazy
Stacja paliw Orlen ul. Grunwaldzka 7a
Godzina: 22:45
Przyjazd: Głuchołazy
Stacja paliw Orlen ul. Grunwaldzka 7a
Godzina: ok. 05:00
DOLCE VITA W DOLOMITACH SESTO

Val Comelico, to dolina otoczona pierścieniem wyjątkowych szczytów: Dolomitów z jednej strony i naprzeciw po części wulkanicznych grzbietów. O wielokulturowym charakterze doliny zdecydowały przede wszystkim położenie i warunki geopolityczne. Zamknięta od północy Alpami Karnickimi, stanowiącymi granicę z Austrią, od zachodu i południowego zachodu Dolomitami w przeszłości połączyła kulturę Słowian, Latynów i Germanów. Ostre szczyty Dolomitów oraz stożka wulkanicznego Col Quaternà wyrastają ponad lasem i rozległymi zielonymi łąkami tętniącymi życiem. Potężne ściany Popery, Croda Rossa di Sesto, czy Tre Cime di Lavaredo są obrazem niepowtarzalnym, o niezmiernym iloczynie czułości człowieka na piękno natury. Tutaj, oprócz licznego wypasu, uprawy i lokalnego rzemiosła, zachowały się także obowiązujące reguły wspólnoty ziemskiej będącej w 85 procentach pod kontrolą nie gminy, lecz rady wspólnoty obywatelskiej. Zapraszamy na kolejną przygodę przygodę w Dolomitach Sesto.

 

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1.

Wyjazd z kraju. Przejazd nocny przez Czechy i Austrię.

Dzień 2. Wizyta w San Candido

W godzinach południowych do San Candido (Innichen), kameralnej osady z historycznym centrum i widokami na monumentalne szczyty Dolomitów. Kolegiata S. Candido jest jedną z najbardziej znanych budowli sakralnych na obszarze Alp Wschodnich. Bazylikowa, trzynawowa budowla wznoszona była przez Lombardzkich mistrzów od w XIII wieku, aż po najmłodsze elementy architektury z 1415 roku. Czas Wolny. Następnie przejazd do Padoli (1215 m n.p.m.), uroczej osady górskiej położonej w rozległej dolinie Val Grande. Padola jest głównym ośrodkiem turystycznym Comelico, ponad którym dominują ostre szczyty Dolomitów Popera i Monte Aiàrnola. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Kolacja, nocleg.

Dzień 3. TREKKING (Alpy Karnickie - Nemes)

Śniadanie. Przejazd autokarem na Passo Monte Croce Comelico (1630 m n.p.m.). Podejście szlakiem szerokich, militarnych dróg z I wojny do gospodarstwa rolnego Coltrondo (1880 m n.p.m.). Dalej ponad lasem szlak prowadzi na rozległą halę do bacówki Nemes (1950 m n.p.m.). Rozciąga się stąd widok na Dolomity Popera dominujące nad doliną Val Comelico oraz szczyt dawnego wulkanu Col Quaternà (2503 m n.p.m.), na którym 13.07.1987 r. był Jan Paweł II. Zejście do Passo Monte Croce Comelico. Powrót autokarem do Padoli. Spacer do centrum oraz przejście do XVI-wiecznej kamiennej zapory Stua na rzece Padola. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 5 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 350 m, zejście 350 m.

Dzień 4. TREKKING (grupa Sesto – Popera)

Śniadanie. Przejazd autokarem w głąb doliny Val Grande do schroniska Italo Lunelli (1568 m n.p.m.). Podejście wzdłuż strumienia Risena w sąsiedztwie wodospadu do schroniska Antonio Berti (1950 m n.p.m.). Miejsce otoczone majestatycznymi szczytami grupy Popera, a schronisko położone niczym we wnętrzu skalnego amfiteatru. Dla chętnych podejście do jeziorka Lago di Popera (2142 m n.p.m.) położonego u podnóża szczytu Croda Sora wśród piargów i rozpadlin skalnych. Zejście szlakiem podejścia do punktu wyjścia. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 6 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 570 m, zejście 570 m.

Dzień 5. TREKKING (grupa Sesto – Trzy Szczyty Lavaredo)

Śniadanie. Przejazd autokarem przez miasto Auronzo i Misurinę do schroniska Auronzo (2.320 m n.p.m.), położonego u podnóża “symbolu Dolomitów” - Trzy Szczyty Lavaredo. Przejście łatwym szlakiem turystycznym przez Forcella Lavaredo (2.454 m n.p.m.) do schroniska Locatelli (2.405 m n.p.m.). Następnie szlak prowadzi północną stroną Szczytów Lavaredo do Forcella Col di Mezzo i schroniska Auronzo. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 6 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 300 m, zejście 300 m.

Dzień 6. TREKKING (Alpy Karnickie – Monte Elmo)

Śniadanie. Przejazd autokarem do stacji kolejki górskiej w Sesto – San Vito. Wyjazd kolejką do górnej stacji Monte Elmo (2041 m n.p.m.). Podejście do schroniska Rifugio Gallo Cedrone (2150 m n.p.m.) i dalej granią graniczną Alta Via Carnica z Austrią na szczyt Monte Elmo (2434 m n.p.m.). Następnie wzdłuż grani przejście w dół i ponownie podejście do schroniska Rifugio Sillian (2440 m n.p.m.), położonego na granicy a Austrią. Na szlaku rozciąga się panoramiczny widok od majestatycznych szczytów Dolomitów Sesto: Rocca dei Baranci, Punta dei Tre Scarperi, Croda Rossa di Sesto, Tre Cime di Lavaredo, aż po Grossglockner w Austrii. Powrót do stacji kolejki górskiej Monte Elmo szlakiem podejścia. Zjazd kolejką do Sesto – San Vito. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 5 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 450 m, zejście 450 m.

Dzień 7. TREKKING (grupa - Cadini di Misurina)

Śniadanie. Przejazd autokarem do jeziora Lago d'Antorno (1866 m n.p.m.) u podnóża szczytów Lavaredo i Cadini di Misurina. Przejście szlakiem leśnym, który przecina małą dolinę, a następnie prowadzi zakosami w górę dzikiego i sugestywnego Cadin di Rinbianco, aż przełomu skalnego płaskowyżu Ciadin dei Toci (2100 m n.p.m.). Dalej w obecności sterczących iglic Cadini di Misurina podejście ponad piargami do schroniska braci Fonda-Savio (2367 m n.p.m.), poświęconego trzem braciom, partyzantom z Triestu: Piero, Paolo i Sergio Fonda-Savio, którzy zginęli podczas II wojny światowej w walce przeciwko nazistom. Schronisko położone jest na przełęczy Passo dei Toci u podstawy malowniczo sterczących szczytów, które wyrastają ponad skalną doliną, jak olbrzymie świece. Widać stąd także grupę Sorapis i Cristallo. Zejście jeziora Lago d'Antorno (1866 m n.p.m.) szlakiem podejścia. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 5 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 550 m, zejście 550 m.

Dzień 8. TREKKING (grupa Sesto – Croda Rossa)

Śniadanie. Przejazd autokarem na Passo Monte Croce Comelico (1630 m n.p.m.). Podejście wygodnym szlakiem u podnóża szczytu Croda Sora i Colesei z widokiem na szczyty Alpe Nemes. Podejścia, najpierw lasem mijając na niewielkich polanach gospodarstwa rolne i dalej ponad lasem na zielony płaskowyż Prati di Croda Rossa (1914 m n.p.m.), z którego rozciąga się widok na imponujący szczyt Croda Rossa (2965 m n.p.m.) oraz grzbiety graniczne Alp Karnickich. Odpoczynek w schronisku Prati di Croda Rossa. następnie leśnym szlakiem podejscie się do panoramicznego balkonu z widokiem na rozległą dolinę Val Ficalina i pierścień szczytów grupy Sesto. Zejście do Prati di Croda Rossa i dalej szlakiem podejścia powrót na przełęcz Passo Monte Croce Comelico (1630 m n.p.m.). Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 5 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 450 m, zejście 450 m.

Dzień 9. Wizyta w Cima Sappada

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny. Jednodaniowy obiad w hotelu. Następnie przejazd do najstarszej części Sappady Cima Sapppada, ozdobionej kukłami postaci lokalnego rzemiosła wśród barwnych domostw. Krotki spacerek przez osadę z pięknym widokiem na okoliczne szczyty. Powrót do autokaru i wyjazd do kraju. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy.

Dzień 10

Przyjazd do kraju.

 

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w hotelu *** w 2–3-osobowych pokojach z łazienką (suszarka do włosów), telewizorem, telefonem, oraz dostępem do Wi-Fi;
 • wyżywienie zgodnie z programem – śniadania (bufet) i obiadokolacje (dwa dania ciepłe, bufet sałatkowy i deser);
 • jednodaniowy obiad w dniu wyjazdu;
 • opiekę pilota - przewodnika;
 • przejazd komfortowym autokarem lub busem, w zależności od ilości uczestników;
 • ubezpieczenie UNIQA MULTITRAVEL;
 • opłatę pobytową;
 • opłatę turystycznego funduszu gwarancyjnego TFG;
 • opłatę turystycznego funduszu pomocowego TFP;
 • podatek VAT. 

 

Cena nie zawiera:

 • biletów na kolejki górskie niezbędne do realizacji programu – ok. 25 EUR;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (ilość ograniczona) – 1 000 PLN.

 

Uwagi:

 • Program wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego i odporności na kilkugodzinny marsz.
 • Należy zabrać buty trekkingowe, odpowiednią odzież górską, plecak.
 • W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub innych przyczyn niezależnych od Biura program może ulec zmianie.