TREKKINGOWY TOP + BRENTA NA DESER

Termin:
23.08–01.09.2024
Miejsce docelowe:
Val di Sole
Symbol imprezy:
WTD 01
Cena:
1800.00 PLN
Zaliczka:
500.00 PLN

 

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC - sprzedane.

 

 

 

  

 

ALPY RETYCKIE – GRUPA ORTLES-CEVEDALE oraz DOLOMITY BRENTA

Program połączony z programem BRENTA KTÓRA NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY

Program dla  MAX 7 uczestników

Godziny i miejsca wyjazdów oraz przyjazdów

Wyjazd
Godzina
Przyjazd
Godzina
Wyjazd: Opole
Plac przed dworcem PKP
Godzina: 21:00
Przyjazd: Opole
Plac przed dworcem PKP
Godzina: ok. 07:00
Wyjazd: Nysa
Centrum przesiadkowe, stan.9
Godzina: 22:00
Przyjazd: Nysa
Centrum przesiadkowe, stan.11
Godzina: ok. 05:30
Wyjazd: Głuchołazy
Stacja paliw Orlen ul. Grunwaldzka 7a
Godzina: 22:45
Przyjazd: Głuchołazy
Stacja paliw Orlen ul. Grunwaldzka 7a
Godzina: ok. 05:00
TREKKINGOWY TOP + BRENTA NA DESER

Val di Sole (Dolina Słońca) to miejsce gdzie bez wątpienia słońce świeci przez większość dni w roku. Ta rozległa dolina, sięgająca po Passo del Tonale, obejmuje także doliny Val di Rabbi i Val di Peio. Za wyjątkową aurę tej krainy odpowiadają liczne lodowce, masywy górskie, których wysokość przekracza 3500 m n.p.m. Lodowiec Careser i lodowiec Mare pokrywają, pomimo znacznego wycofania się, 472 i 370 hektarów powierzchni. Zachęcamy do poznania tego miejsca z perspektywy trekkingu wysokogórskiego. Codzienne trasy poprowadzą nas na rozległe hale, wysokie szczyty, platformy lodowców i w sekretne szczyty grupy Ortles-Cevedale. Noce spędzone w górach będą inspiracją dla niezwykłych fotografii a wieczorna atmosfera w schronisku zawsze sprzyja wspólnemu biesiadowaniu przy lokalnym, ciepłym napoju.

 

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1.

Wyjazd z kraju. Przejazd nocny przez Czechy i Austrię.

Dzień 2.

W godzinach południowych przyjazd do Malè (ok. 800 m n.p.m.), uroczego, kameralnego miasteczka, położonego u wylotu rozległej doliny Val di Rabbi. Znajduje się tutaj XV-wieczny kościół z drewnianymi ołtarzami z XVII w. oraz XV-wieczna wieża San Valentino z freskami Pina Casariniego. Przy wąskich uliczkach szereg kamienic i małe sklepiki z lokalnymi specjałami: winem, serami i oliwą. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Spotkanie z przewodnikiem i prezentacja programu. Kolacja, nocleg.

Dzień 3. TREKKING schronisko Dorigoni (Val di Rabbi)

Śniadanie. Przejazd busem w głąb doliny Val di Rabbi do miejsca Al Molin (1349 m n.p.m.). Podejście do wodospadów Saènt (1796 m n.p.m.). Następnie szlakiem Larici Monumentali do schroniska Silvio Dorigoni (2437 m n.p.m.) położonego na wysokiej hali Saènt należącej do Parku Narodowego Stelvio. Zakwaterowanie w schronisku. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 4 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 1100 m.

Dzień 4. TREKKING Cima Sternai (grupa Ortler) 3443 m n.p.m

Śniadanie. Podejście na Cima Sternai, królową doliny Val di Rabbi. Majestatyczna piramida skalna, która wyznacza granicę między regionami Trentino i Alto Adige oraz między doliną Saent i Val d’Ultimo. Śniadanie. Wyjście z Dorigoni (2437 m n.p.m.). Podejście łatwym szlakiem do jezior Sternai (2596 m n.p.m.). Dalej szlak w morenowym otoczeniu prowadzi do wyżej położonego jeziora Sternai Alto (2800 m n.p.m.) oraz lodowczyka Vedretta di Sternai. W miarę wznoszącej się wysokości lodowy stok staje się bardziej pochyły i wymaga użycia raków. Podejście lodowcem kończy się na przełączce na ok. 3100 m n.p.m. Stąd podejście szerokim grzbietem skalnym, który na odcinku ostatnich 200 metrów wymaga pokonania krótkich odcinków wspinaczki I,II stopnia. Przy użyciu poręczówki zabezpieczającej wspinaczka prowadzi na zwieńczony krzyżem szczyt Cima Sternai – Hintere Eggenspitze (3443 m n.p.m.). Widok rozciąga się na najwyższe szczyty grupy Ortles-Cevedale, Presanelle, Adamello, grupę Bernina, Dolomity Brenta oraz grupę Similaun. Zejście do schroniska Dorigoni szlakiem podejścia. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 7-8 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 1000 m, zejście 1000 m.

Dzień 5. TREKKING Bocca di Saènt (Càreser) 3121 m n.p.m.

Śniadanie. Wyjście z Dorigoni (2437 m n.p.m.). Podejście na dominującą nad lodowcem Càreser przełączkę Bocca di Saènt (3121 m n.p.m.) Widać stąd najważniejsze szczyty grup Ortles-Cevedale i Adamello o. Zejście ok. 1,5 km. Po lodowcu Càreser oraz dalej przez zieloną halę wzdłuż potoku Càreser do jeziora Lago del Càreser (2603 m n.p.m.). Stąd podejście do świstaczego jeziora Lago delle Marmotte (2704 m n.p.m.) oraz zejście do schroniska Rifugio Larcher al Cevedale (2608 m n.p.m.). Schronisko położone jest powyżej doliny Val Venezia w sercu Narodowego Parku Stelvio, które otoczone jest kilkoma lodowcami. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 7-8 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 900 m, zejście 700 m.

Dzień 6. TREKKING Palon de la mare 3703 m n.p.m. oraz Monte Vioz 3645 m n.p.m.

Palon de la Mare znajduje się w grupie Ortles-Cevedale i jest osadzony w słynnej Tour of the 13 szczytów. Jego szczyt to okrągła śnieżna kopuła, na której nie ma krzyża. Na północy łączy się z Monte Rosole, a stamtąd z Monte Cevedale. Natomiast na południu, poprzez Passo della Vedretta Rossa, łączy się z Monte Vioz. Majestatyczny kolos, który z zachodu wygląda jak długi zjazd w kierunku doliny Valfurva. Śniadanie. Wyjście z Larcher al Cevedale (2608 m n.p.m.). Przejście przez Passo Forcola oraz podejście szlakiem przez trawiasty stok i morenowy gruz do podstawy lodowca. Serią zakosów po śniegu podejście na wzgórze Col de la Mare (3436 m n.p.m.). Stąd szeroki grzbiet lodowy prowadzi serią wzniesień na szczyt Palon de la mare (3703 m n.p.m.). Urzekający widok na Adamello, Brentę i Presanellę na południu, grupę Berniny na zachodzie, grupę Ortles-Cevedale na północy i Dolomity na północnym wschodzie. Następnie zejście do skalnej przełęczy Passo della Vedretta Rossa (3405 m n.p.m.) oraz podejście lodowcem na szczyt Monte Vioz (3645 m n.p.m.). Zejście do schroniska Rifugio Mantova al Vioz (3535 m n.p.m.). Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 10 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 1350 m, zejście 450 m.

Dzień 7. TREKKING Doss dei Cembri (Vioz)

Śniadanie. Wyjście z Mantova al. Vioz (3535 m n.p.m.). Skalnym szlakiem do schroniska Doss dei Gembri (2345 m n.p.m.). Następnie zjazd wyciągiem krzesełkowym do schroniska Scoiattolo (2000 m n.p.m.) oraz kolejką górską do Pejo Fonti (1350 m n.p.m.). Powrót busem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 3 godz. Różnica poziomu na szlaku: zejście 1200 m.

Dzień 8. TREKKING LAGO DI TOVEL (grupa Campa)

Śniadanie. Przejazd autokarem przez Passo Campo Carlo Magno do stacji kolejki Grostè (1640 m n.p.m.). Wjazd kolejką linową do schroniska Stompani (2437 m n.p.m.). Podejście do przełęczy Passo del Grostè (2442 m n.p.m.), położonej między szczytami Pietra Grande i Cima Grostè. Stąd szlak wiedzie w dół, z którego roztaczają się piękne, zawsze odmienne od siebie widoki. Na krótkim odcinku prowadzi lekko pod górę do miejsca Turrion Basso (2233 m n.p.m.), skąd otwiera się widok zieloną dolinę oraz pastwiska górnej doliny Val Flavona otoczonej imponującymi szczytami Grupy Campa. Zejście szlakiem do bacówki Malga Flavona (1859 m n.p.m.) oraz do położonej na zielonej polanie Malga Pozzol (1632 m n.p.m.). Stąd droga polna prowadzi do najpiękniejszego jezioro u stóp Brenty, Lago di Tovel (1177 m n.p.m.). Cienie jego wód od niebieskiego do szmaragdowej zieleni czynią, że jest to jedno z najbardziej sugestywnych i kultowych miejsc w Trentino oraz w Val di Non. Stąd przejazd liniowymi busami do miasteczka Tuenno oraz powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 6 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 150 m, zejście 1300 m. Długość odcinka 17 km.

Dzień 9.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Bolzano, otoczonej górami stolicy prowincji Górna Adyga. Spacer po centrum miasta o charakterystycznej włosko-tyrolskiej atmosferze: Piazza Walter, Piazza Erbe, Via dei Portici. Czas wolny. Powrót do autokaru i wyjazd do kraju. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy.

Dzień 10.

Przyjazd do kraju.

Cena zawiera:

  • 3 noclegi w hotelu*** w 2–3-osobowych pokojach z łazienką (suszarka do włosów), telewizorem oraz dostępem do Wi-Fi;
  • wyżywienie zgodnie z programem – śniadania (bufet) i obiadokolacje (dwa dania ciepłe, bufet sałatkowy i deser);
  • w schronisku kolacja serwowana do stołu (ciepły dwudaniowy posiłek) oraz śniadanie (bufet);
  • korzystanie z hotelowego centrum SPA (sauna, basen kryty) oraz basenu odkrytego (wymagany czepek);
  • opiekę pilota w dniach pobytu w hotelu;
  • przejazd komfortowym autokarem lub busem, w zależności od ilości uczestników;
  • ubezpieczenie UNIQA MULTITRAVEL+SWR;
  • opłatę pobytową;
  • opłatę turystycznego funduszu gwarancyjnego TFG;
  • opłatę turystycznego funduszu pomocowego TFP;
  • podatek VAT. 

Cena nie zawiera:

  • obowiązkowej opłaty płatnej na miejscu w dniu przyjazdu w wysokości – 720 EUR obejmującej:
  • 2 noclegi w schronisku Silvio Dorigoni w pokojach wieloosobowych;
  • 1 nocleg w schronisku Larcher al. Cevedale w pokojach wieloosobowych;
  • 1 nocleg w schronisku Mantova al. Vioz w pokojach wieloosobowych;
  • wyżywienie w schroniskach
  • ciepła dwudaniowa kolacja, deser oraz śniadanie;
  • usługę przewodnika wysokogórskiego w języku angielskim (6 dni na szlaku);
  • niezbędny sprzęt górski: kask, uprząż biodrową oraz raki;
  • biletów na kolejki górskie niezbędne do realizacji programu – ok. 20 EUR;
  • opłaty za przejazdy lokalnymi busami – ok. 20 EUR;

Uwagi:

  • Program wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego, odporności na całodzienny marsz.
  • Należy zabrać buty trekkingowe, odpowiednią odzież górską, plecak, latarkę (najlepiej czołówkę).
  • W schronisku obowiązuje własne prześcieradło tzw. wkładka do śpiwora (może być także jednorazowego użytku).
  • W hotelowym basenie wymagany jest czepek. Możliwość kupienia w hotelu – ok. 4 EUR.
  • W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub innych przyczyn niezależnych od Biura program może ulec zmianie.