KRYSZTAŁKOWE SZLAKI W MASO CORTO

Termin:
05.01–14.01.2024
Miejsce docelowe:
Maso Corto
Symbol imprezy:
TKC 01
Cena:
3800.00 PLN
Zaliczka:
1100.00 PLN

 

 

 

Boćki kochają Włoskie Podróże – promocja dla dzieci na sezon zimowy 2024

- dzieci urodzone po 01.01.2014 – zniżka 200 PLN
- dzieci urodzone po 01.01.2008 – zniżka 100 PLN

 

 

MASO CORTO, ALPY SARNTALSKIE, ÖTZTALSKIE i GRAWAND 3212 m n.p.m.

Program połączony z programem narciarskim NARCIARSTWO W VAL SENALES

Godziny i miejsca wyjazdów oraz przyjazdów

Wyjazd
Godzina
Przyjazd
Godzina
Wyjazd: Opole
Plac przed dworcem PKP
Godzina: 21:00
Przyjazd: Opole
Plac przed dworcem PKP
Godzina: ok. 7:00
Wyjazd: Nysa
Centrum przesiadkowe, stan.9
Godzina: 22:00
Przyjazd: Nysa
Centrum przesiadkowe, stan.11
Godzina: ok. 05:30
Wyjazd: Głuchołazy
Stacja paliw Orlen ul. Grunwaldzka 7a
Godzina: 22:45
Przyjazd: Głuchołazy
Stacja paliw Orlen ul. Grunwaldzka 7a
Godzina: ok. 05:00
KRYSZTAŁKOWE SZLAKI W MASO CORTO

W głębi doliny Val Senales na wysokości powyżej 2000 m n.p.m. położona jest turystyczna osada Maso Corto, nad którą dominuje Croda delle Cornacchie. Szczyt zwieńczony jest najwyżej położonym w Europie hotelem Hotel Glacier Grawand (3212 m n.p.m.). Kusząca propozycja zimowego trekkingu w zaśnieżonej przestrzeni górskiej, którą pokonać można w rakietach śnieżnych. Zimą w górach można przeżyć prawdziwie romantyczne chwile w atmosferze sennych, zasypanych śniegiem miasteczek, w niezmierzonej ciszy lasów, podczas jasnych nocy, kiedy księżyc i gwiazdy podkreślają swym magicznym światłem urodę krajobrazu. Ma to swój nieodparty urok, któremu trudno się oprzeć. Na szlaku, jak nigdy wcześniej zobaczyć można ślady zwierząt i poczuć intensywny aromat piniowej żywicy. Urzekający dźwięk skrzypiących pod stopami kryształków śniegu oraz widok otulonych bielą hal i lodowych szczytów pozostaną w pamięci na długo. Program dedykowany jest wszystkim miłośnikom gór, fotografii i śnieżnego pleneru. Wystarczy odpowiedni ciuch, buty z protektorem, niewielki plecak oraz niezbędne do poruszania się w puchu śnieżnym rakiety i kijki.

 

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1.

Wyjazd z kraju. Przejazd nocny przez Czechy i Austrię.

Dzień 2.

W godzinach południowych przyjazd do Masso Corto (2011 m n.p.m.), malowniczej górskiej wioski, położonej w dolinie Val Senales (Schenalstal) – niedaleko granicy austriackiej, w rejonie Ötztaler Alpen. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Spotkanie z przewodnikiem i prezentacja programu. Kolacja, nocleg.

Dzień 3. TREKKING (chata górska Mastaun)

Śniadanie. Przejazd autokarem do osady Madonna di Senales (1480 m n.p.m.). Podejście leśną drogą do gospodarstwa Mastaunhof, a następnie dalej do schroniska Mastaun (1820 m n.p.m.). Mastaun Alm jest tymczasowo zarządzany zimą (otwarte tylko w sobotę i niedzielę). Schronisko położone jest w górnej części doliny Maustaun u podnóża szczytu Cima del Dosso (2719 m n.p.m.). Zejście szlakiem podejścia do Madonna di Senales. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 4 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 300 m, zejście 300 m. Schroniska - 1

Dzień 4. TREKKING (Val Senales - Vernago – Madonna di Senales)

Śniadanie. Wyjście z hotelu. Przejście łąkami górskimi Köfelhöfe na wysokości ok. 1950 m n.p.m. oraz podejście panoramicznym zboczem lasu do gospodarstwa rolnego Finailhof (1988 m n.p.m.), które pochodzi z XI wieku i jest jedną z najstarszych farm w Val Senales. Miejsce wyjątkowo urocze położone ponad jeziorem Lago di Vernago słynące z własnej produkcji serów i jogurtów. Zejście do jeziora Lago di Vernago 1780 m n.p.m. Następnie przejście leśnym szlakiem wzdłuż wybrzeża jeziora do zapory Vernago oraz zejścia do osady Madonna di Senales (1480 m n.p.m.). Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 5 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 100 m, zejście 550 m. Schroniska – 1

Dzień 5. TREKKING (Val di Lagaun – Malga Bergl)

Śniadanie. Wyjście z hotelu. Trekking w głąb doliny Val di Lagaun z charakterystycznym szwajcarskim lasem sosnowym i szerokimi pastwiskami do górskiej chaty Malga Bergl (2214 m n.p.m.). Gospodarstwo położone jest na otwartej przestrzeni hali górskiej w sąsiedztwie małego jeziorka. Rozciąga się stąd widok na jezioro Lago di Vernago i dolinę Val Senales. Doskonała kuchnia tyrolska i przysmaki są dodatkowym atutem malgi. Powrót do Maso Corto szlakiem podejścia. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 4 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 250 m, zejście 250 m. Schroniska – 1

Dzień 6. TREKKING (Alpe di Lauzan)

Śniadanie. Wyjście z hotelu. Podejście rozległą doliną Valle Fossalunga wzdłuż Rio Sanales do drewnianego schroniska Baita Lazaun (2430 m n.p.m.) przekształconego z dawnej bacówki położonej na wzniesieniu płaskowyżu Alpe di Lauzan. Miejsce otoczone lodowcami Val Senales i Val Mazia. Widać stąd szczyty: Punta Saldura (3433 m n.p.m.), Punta di Oberettes (3459 m n.p.m.). Zejście z płaskowyżu Lauzan do Masso Corto szlakiem podejścia. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 5 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 450 m, zejście 450 m. Schroniska – 1

Dzień 7. TREKKING (Lodowiec Giogo Alto)

Śniadanie. Wyjście z hotelu. Wjazd kolejką linową do schroniska Grawand (3212 m n.p.m.). Z tarasu schroniska rozciąga się widok na alpejski krajobraz wysokogórski: od lodowców i szczytów Ortles-Cevedale do grupy Adamello, do szczytów Pala Bianca i Wildspitze. Zejście wzdłuż stoków narciarskich do podstawy lodowca Vedretta del Giogo Alto Hochjoch Ferner (2800 m n.p.m.), gdzie znajduje się wyjątkowa grota lodowa. Dalej zejście w do schroniska Teufelsegg. Zjazd wyciągiem krzesełkowym Roter Kofel do Maso Corto. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 4 godz. Różnica poziomu na szlaku: zejście 1000 m. Schroniska – 2

Dzień 8. TREKKING (Merano 2000 Alpy Sarntalskie)

Śniadanie. Przejazd autokarem do Val di Nova w okolicy Merano. Wyjazd kolejką linową do stacji Merano 2000 położonej na wysokości 1900 m n.p.m. Podejście do schroniska Waidmann. Następnie przechodząc obok kościółka S. Osvaldo, podejście do schroniska Kuhleiten. Po dotarciu do schroniska Kuhleiten, u podnóża Picco Ivigna, ciężka praca zostanie nagrodzona zapierającym dech w piersiach panoramicznym widokiem 360° na Alpy Zillertalskie i Val Venosta, grupę Tessa i Ortles aż po Dolomity. Gospodarze Christine i Uli czekają na Państwa wizytę i rozpieszczają typowymi daniami.

Czas przejścia szlaku ok. 4 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 360 m, zejście 360 m. Schroniska – 1

Dzień 9. Wizyta w miasteczku Vipiteno - Sterzing

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd autokarem do Vipiteno (950 m n.p.m.), to jedno z najpiękniejszych miasteczek Południowego Tyrolu, a w jego kościołach przechowywane są cenne skarby sztuki z epoki gotyku. Symbolem miasta jest stojąca w centrum Wieża Dwunastu, licząca 46 metrów wysokości. Położone na południe ok. 15 km od przełączy Brennero Vipiteno jest pierwszym miastem na terenie Włoch i zarazem najważniejszym w górnej części doliny Valle Isarco. Powrót do autokaru i wyjazd do kraju. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy.

Dzień 10

Przyjazd do kraju.

 

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w hotelu *** w 2–3-osobowych pokojach z łazienką (suszarka do włosów), telewizorem, telefonem, oraz dostępem do Wi-Fi;
 • wyżywienie zgodnie z programem – śniadania (bufet) obiadokolacje (bufet pierwszych, drugich dań oraz warzyw do wyboru, deser.
 • korzystanie z hotelowego basenu krytego (wymagany jest czepek);
 • opiekę pilota;
 • przejazd komfortowym autokarem;
 • ubezpieczenie UNIQA MULTITRAVEL;
 • opłatę pobytową;
 • opłatę turystycznego funduszu gwarancyjnego TFG;
 • opłatę turystycznego funduszu pomocowego TFP;
 • podatek VAT. 

 

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej opłaty na miejscu za przewodników górskich (6 dni na szlaku przy min. 40 uczestnikach) – 120 EUR;
 • biletów na kolejki górskie niezbędne do realizacji programu – ok. 40 EUR;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (ilość ograniczona) – 1 200 PLN.

 

Uwagi:

 • Program wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego i odporności na całodzienny marsz.
 • Należy zabrać buty trekkingowe, odpowiednią odzież górską, plecak, rakiety śnieżne, kijki.
 • Możliwość wynajęcia rakiet śnieżnych na miejscu – 45 EUR.
 • W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub innych przyczyn niezależnych od Biura program może ulec zmianie.