TREKKING W SERCU DOLOMITÓW

Termin:
22.08–31.08.2025
Miejsce docelowe:
Dolomity - Val di Fassa
Symbol imprezy:
TTD 01
Cena:
3980.00 PLN
Zaliczka:
1100.00 PLN

OFERTA W SPRZEDAŻY OD 01.10.2024 GODZ. 17:00

 

Boćki kochają Włoskie Podróże – promocja dla dzieci na sezon zimowy 2025

- dzieci urodzone po 01.01.2015 – zniżka 200 PLN
- dzieci urodzone po 01.01.2009 – zniżka 100 PLN

 

 

DOLOMITY - VAL DI FASSA, CATINACCIO, SASSOLUNGO, COSTA BELLA, MONZONI, CIMA BOCCHE

Program połączony z programem ferratowym FERRATY W SERCU DOLOMITÓW

 

Godziny i miejsca wyjazdów oraz przyjazdów

Wyjazd
Godzina
Przyjazd
Godzina
Wyjazd: Opole
Plac przed dworcem PKP
Godzina: 21:00
Przyjazd: Opole
Plac przed dworcem PKP
Godzina: ok. 7:00
Wyjazd: Nysa
Centrum przesiadkowe, stan.11
Godzina: 22:00
Przyjazd: Nysa
Centrum przesiadkowe, stan.11
Godzina: ok. 05:30
Wyjazd: Głuchołazy
Stacja paliw Orlen ul. Grunwaldzka 7a
Godzina: 22:45
Przyjazd: Głuchołazy
Stacja paliw Orlen ul. Grunwaldzka 7a
Godzina: ok. 05:00
TREKKING W SERCU DOLOMITÓW

Podstawa istoty Dolomitów leży w skałach i kształtujących je niezwykłych wydarzeniach. Ich krajobraz jest zatem specyficznym wynikiem geologicznej historii. Sięga ona przynajmniej 280 milionów lat wstecz, do ery wielkiej oceanicznej zatoki zwanej Tetydą, istniejącej w tropikalnym klimacie między Europą a Afryką, połączonych w owym czasie na super kontynencie Pangea. Wystarczy jedno spojrzenie na unikalną rzeźbę Dolomitów i wydaje się, że jesteśmy niemal na innej planecie. Rozmiary pionowych ścian przekraczają wielokrotnie nasze wyobrażenia i tak bardzo kuszą do wejścia między strzeliste ramiona milczących skał. Lecz nie tylko emocje ciszy i skupienia stanowią o atmosferze Dolomitów, to także sceneria zmieniających się obrazów. Perłami światła są liczne jeziorka, które magicznymi odblaskami oświetlają zachwycającą panoramę, a podmuchy nieba romantycznie upiększają czuby białych turni. W każdej dolinie, kotlinie, na brzegu lasu i wśród kolorowych łąk tętni życie alpejskiej fauny i flory oraz ludzkiego folkloru, które uatrakcyjnia pobyt w sercu Dolomitów. Program dedykowany jest miłośnikom gór, fotografii i pleneru, bez wymagań specjalistycznego sprzętu.

 

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1.

Wyjazd z kraju. Przejazd nocny przez Czechy i Austrię.

Dzień 2.

W godzinach południowych przyjazd do hotelu w Val di Fassa w okolicach Moeny. Dolina Val di Fassa jest jedną z głównych i najbardziej popularnych dolin Trydentu. Słynie z otaczjących ją Dolomitów, które w 2009 roku zostały napisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym Grupy Sella, Sassolungo, Grupy Catinaccio, ale także Królowej Dolomitów: Marmolady, która mierzy 3343 m n.p.m. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Spotkanie z przewodnikiem i prezentacja programu. Kolacja, nocleg.

Dzień 3. TREKKING CIMA BOCCHE (grupa Alpe Lusia)

Śniadanie. Przejazd autokarem przez przełęcz Passo Valles do gospodarstwa Malga Vallazza (1935 m n.p.m.). Podejście leśną drogą wojskową do grzbietu długiego Juribrutto, z którego ponad lasem szlak prowadzi na przełączkę Forcella Juribrutto (2381 m n.p.m.). Stąd zygzakiem w górę stromej grani aż do rozwidlenia oraz kamiennymi okopami do biwaku Jellici (2675 m n.p.m.) i na najwyższy szczyt grupy Lusia-Bocche - Cima Bocche (2745 m n.p.m.). Rozległa panorama odkrywa grupę Dolomitów Pale di San Martino oraz Dolomity Środkowe: Catinaccio, Latemar, Monzoni i grupą Marmolady. Zejście drogą podejścia do przełączki Forcella Juribrutto (2381 m n.p.m.). Następnie w stronę północną w kierunku doliny przełęczy Pellegrino. Krótkie podejście u podnóża porfirowej ściany Juribrutto na wzgórze Col dalle Palue (2267 m n.p.m.). Zejście kamienną drogą wojskową na przełęcz Passo San Pellegrino (1918 m n.p.m.). Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 7 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 850 m, zejście 900 m.

Dzień 4. TREKKING (grupa Costabella-Monzoni - Marmolada)

Śniadanie. Przejazd autokarem na Passo San Pellegrino (1918 m n.p.m.). Podejście u podnóża gór Costabella na przełęcz Passo delle Selle (2528 m n.p.m.). Przełęcz położona jest między grupami górskimi Monzoni i Costabella, na której znajduje się schronisko Rifugio Passo delle Selle. Rozciąga się stąd widok na Dolomity Pale di San Martino, Civettę, Catinaccio oraz Latemar. Następnie zejście u podnóża szczytów Monzoni i Costabella do schroniska Taramelli (2040 m n.p.m.) mijając malownicze jezioro Selle. Dalej zejście do Malga Crocefisso (1540 m n.p.m.) oraz drogą asfaltową do miejsca Soldanella (1416 m n.p.m.). Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 6 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 610 m, zejście 1100 m.

Dzień 5. TREKKING (grupa Catinaccio - Rosengarten)

Śniadanie. Przejazd autokarem do Vigo di Fassa (1517 m n.p.m.). Przejazd koleją linową do płaskowyżu Ciampedie (1997 m n.p.m.). Przejście do schroniska Gardeccia (1950 m n.p.m.) i dalej podejście drogą szutrową do schroniska Vajolet (2243 m n.p.m.), położonego u stóp strzelistych Torri Vajolet. Stąd podejście skalnym szlakiem odcinkami ubezpieczonym metalową poręczówką do schroniska Rifugio Re Alberto (2621 m n.p.m.) położonego w sercu Catinaccio u podnóża słynnych szczytów Torri del Vajolet. Zejście do Ciampedie szlakiem podejścia i zjazd koleką linową do Vigo di Fassa. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 6 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 700 m, zejście 700 m.

Dzień 6. TREKKING (grupa Marmolada)

Śniadanie. Przejazd autokarem przejazd autokarem na Passo San Pellegrino (1918 m n.p.m.). Przejście drogą szutrową w głąb doliny Fuchiade oraz podejście piargiem na przełęcz Cirelle (2683 m n.p.m.). Widać stąd Południowy filar Marmolady oraz szczyty Vernel. Następnie zejście szlakiem Troi de Cirelle z widokiem na Sassolungo do schroniska Contrin (2016 m n.p.m.) i dalej drogą przez rozległą i jedną z najpiękniejszych dolin Dolomitów Zachodnich - Val de Contrin do osady Penia (1500 m n.p.m.). Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 7-8 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 770 m, zejście 1200 m.

Dzień 7. TREKKING (grupa Sassolungo - Langkofel)

Śniadanie. Przejazd autokarem do parkingu przy schronisku Passo Sella (2180 m n.p.m.). Wjazd kolejką linową do schroniska Toni Demetz położonego na przełączce Forcella del Sassolungo (2685 m n.p.m.). Zejście szlakiemw kierunku imponującego amfiteatru w sercu grupy Sassolungo. Po prawej i lewej stronie spektakularne ściany Dolomitów wznoszą się na setki metrów. Szlak prowadzi do schroniska Vicenza (2256 m n.p.m.) położonego między pionowymi ścianami Sassolungo i Sassopiatto. Rozciąga się stąd widok na Sciliar i Alpe di Siusi. Następnie u podnóża północnej ściany Sassolungo (3181 m n.p.m.) pod górę i w dół przez rzadkie lasy ścieżką prowadzącą do Col de Mesdì (2114 m n.p.m.) oraz do schroniska Emilio Comici (2154 m n.p.m.). Dalej szlak wiedzie przez rumowiska skalne Città dei Sassi do przełączy Passo Sella. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 5 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 150 m, zejście 600 m.

Dzień 8. TREKKING (grupa Alpe Cermis-Lagorai)

Śniadanie. Przejazd autokarem do stacji kolejki górskiej Alpe Cermis u podnóża miasta Cavalese. Wyjazd kolejką do schroniska Rifugio Paion (2230 m n.p.m.). Otwiera się stąd widok na: Latemar, Catinaccio, Sassolungo, masyw Selli, południową stronę Marmolady, Pale di San Martino, grupę Brenty, Cavedale, Ortles i Alpy Venoste. Zejście szlakiem przez przełączkę Forcella del Bombasel (2180 m n.p.m.), oraz podejście do jeziorek Laghi Bombasel (2260 m n.p.m.), nad którymi dominują szczyty: Castel di Bombasel (2535 m n.p.m.) oraz Cimon del To della Trappola (2401 m n.p.m.). Stąd podejście ścieżką na zielono kamienistą grań, z której dosyć eksponowany szlak prowadzi na zwieńczony krzyżem Cimon del To della Trappola (2401 m n.p.m.). Panoramiczny szczyt otwiera widok na Lagorai, Latemar oraz większą część Środkowych Dolomitów, części Południowych Pale di San Martino i Zachodnich Dolomitów Brenta. Zejście szlakiem podejścia do jeziorek Laghi Bombasel (2260 m n.p.m.) oraz podejście do punktu wyjścia schroniska Rifugio Paion (2230 m n.p.m.). Zjazd kolejką górską do dolnej stacji Alpe Cermis. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 4 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 400 m, zejście 400 m.

Dzień 9. Wizyta w miasteczku Vipiteno - Sterzing

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd autokarem do Vipiteno (950 m n.p.m.), to jedno z najpiękniejszych miasteczek Południowego Tyrolu, a w jego kościołach przechowywane są cenne skarby sztuki z epoki gotyku. Symbolem miasta jest stojąca w centrum Wieża Dwunastu, licząca 46 metrów wysokości. Położone na południe ok. 15 km od przełączy Brennero Vipiteno jest pierwszym miastem na terenie Włoch i zarazem najważniejszym w górnej części doliny Valle Isarco. Powrót do autokaru i wyjazd do kraju. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy.

Dzień 10.

Przyjazd do kraju.

 

Cena zawiera:

  • 7 noclegów w hotelu*** w 2–3-osobowych pokojach z łazienką i telewizorem;
  • wyżywienie zgodnie z programem – śniadania (bufet) i obiadokolacje (wybór menu, bufet sałatkowy i deser);
  • opiekę pilota;
  • przejazd komfortowym autokarem lub busem, w zależności od ilości uczestników;
  • ubezpieczenie UNIQA MULTITRAVEL;
  • opłatę pobytową;
  • opłatę turystycznego funduszu gwarancyjnego TFG;
  • opłatę turystycznego funduszu pomocowego TFP;
  • podatek VAT. 

 

Cena nie zawiera:

  • obowiązkowej opłaty na miejscu za przewodników górskich (6 dni na szlaku przy min. 40 uczestnikach) – 120 EUR;
  • biletów na kolejki górskie niezbędne do realizacji programu – ok. 80 EUR;
  • dopłaty do pokoju 1-osobowego (ilość ograniczona) – 1 100 PLN.

 

Uwagi:

  • Program wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego, odporności na całodzienny marsz i ekspozycję oraz umiejętności poruszania się na ferratach.
  • Należy zabrać buty trekkingowe, odpowiednią odzież górską, plecak.
  • W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub innych przyczyn niezależnych od Biura program może ulec zmianie.