TREKKING W SERCU DOLOMITÓW
OFERTA W SPRZEDAŻY OD 01.10.2024 GODZ. 17:00
Boćki kochają Włoskie Podróże – promocja dla dzieci na sezon zimowy 2025
- dzieci urodzone po 01.01.2015 – zniżka 200 PLN
- dzieci urodzone po 01.01.2009 – zniżka 100 PLN
DOLOMITY - VAL DI FASSA, CATINACCIO, SASSOLUNGO, COSTA BELLA, MONZONI, CIMA BOCCHE
Program połączony z programem ferratowym FERRATY W SERCU DOLOMITÓW
Godziny i miejsca wyjazdów oraz przyjazdów
Plac przed dworcem PKP
Plac przed dworcem PKP
Centrum przesiadkowe, stan.11
Centrum przesiadkowe, stan.11
Stacja paliw Orlen ul. Grunwaldzka 7a
Stacja paliw Orlen ul. Grunwaldzka 7a
Podstawa istoty Dolomitów leży w skałach i kształtujących je niezwykłych wydarzeniach. Ich krajobraz jest zatem specyficznym wynikiem geologicznej historii. Sięga ona przynajmniej 280 milionów lat wstecz, do ery wielkiej oceanicznej zatoki zwanej Tetydą, istniejącej w tropikalnym klimacie między Europą a Afryką, połączonych w owym czasie na super kontynencie Pangea. Wystarczy jedno spojrzenie na unikalną rzeźbę Dolomitów i wydaje się, że jesteśmy niemal na innej planecie. Rozmiary pionowych ścian przekraczają wielokrotnie nasze wyobrażenia i tak bardzo kuszą do wejścia między strzeliste ramiona milczących skał. Lecz nie tylko emocje ciszy i skupienia stanowią o atmosferze Dolomitów, to także sceneria zmieniających się obrazów. Perłami światła są liczne jeziorka, które magicznymi odblaskami oświetlają zachwycającą panoramę, a podmuchy nieba romantycznie upiększają czuby białych turni. W każdej dolinie, kotlinie, na brzegu lasu i wśród kolorowych łąk tętni życie alpejskiej fauny i flory oraz ludzkiego folkloru, które uatrakcyjnia pobyt w sercu Dolomitów. Program dedykowany jest miłośnikom gór, fotografii i pleneru, bez wymagań specjalistycznego sprzętu.
PROGRAM WYCIECZKI
Dzień 1.
Wyjazd z kraju. Przejazd nocny przez Czechy i Austrię.
Dzień 2.
W godzinach południowych przyjazd do hotelu w Val di Fassa w okolicach Moeny. Dolina Val di Fassa jest jedną z głównych i najbardziej popularnych dolin Trydentu. Słynie z otaczjących ją Dolomitów, które w 2009 roku zostały napisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym Grupy Sella, Sassolungo, Grupy Catinaccio, ale także Królowej Dolomitów: Marmolady, która mierzy 3343 m n.p.m. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Spotkanie z przewodnikiem i prezentacja programu. Kolacja, nocleg.
Dzień 3. TREKKING CIMA BOCCHE (grupa Alpe Lusia)
Śniadanie. Przejazd autokarem przez przełęcz Passo Valles do gospodarstwa Malga Vallazza (1935 m n.p.m.). Podejście leśną drogą wojskową do grzbietu długiego Juribrutto, z którego ponad lasem szlak prowadzi na przełączkę Forcella Juribrutto (2381 m n.p.m.). Stąd zygzakiem w górę stromej grani aż do rozwidlenia oraz kamiennymi okopami do biwaku Jellici (2675 m n.p.m.) i na najwyższy szczyt grupy Lusia-Bocche - Cima Bocche (2745 m n.p.m.). Rozległa panorama odkrywa grupę Dolomitów Pale di San Martino oraz Dolomity Środkowe: Catinaccio, Latemar, Monzoni i grupą Marmolady. Zejście drogą podejścia do przełączki Forcella Juribrutto (2381 m n.p.m.). Następnie w stronę północną w kierunku doliny przełęczy Pellegrino. Krótkie podejście u podnóża porfirowej ściany Juribrutto na wzgórze Col dalle Palue (2267 m n.p.m.). Zejście kamienną drogą wojskową na przełęcz Passo San Pellegrino (1918 m n.p.m.). Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.
Czas przejścia szlaku ok. 7 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 850 m, zejście 900 m.
Dzień 4. TREKKING (grupa Costabella-Monzoni - Marmolada)
Śniadanie. Przejazd autokarem na Passo San Pellegrino (1918 m n.p.m.). Podejście u podnóża gór Costabella na przełęcz Passo delle Selle (2528 m n.p.m.). Przełęcz położona jest między grupami górskimi Monzoni i Costabella, na której znajduje się schronisko Rifugio Passo delle Selle. Rozciąga się stąd widok na Dolomity Pale di San Martino, Civettę, Catinaccio oraz Latemar. Następnie zejście u podnóża szczytów Monzoni i Costabella do schroniska Taramelli (2040 m n.p.m.) mijając malownicze jezioro Selle. Dalej zejście do Malga Crocefisso (1540 m n.p.m.) oraz drogą asfaltową do miejsca Soldanella (1416 m n.p.m.). Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.
Czas przejścia szlaku ok. 6 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 610 m, zejście 1100 m.
Dzień 5. TREKKING (grupa Catinaccio - Rosengarten)
Śniadanie. Przejazd autokarem do Vigo di Fassa (1517 m n.p.m.). Przejazd koleją linową do płaskowyżu Ciampedie (1997 m n.p.m.). Przejście do schroniska Gardeccia (1950 m n.p.m.) i dalej podejście drogą szutrową do schroniska Vajolet (2243 m n.p.m.), położonego u stóp strzelistych Torri Vajolet. Stąd podejście skalnym szlakiem odcinkami ubezpieczonym metalową poręczówką do schroniska Rifugio Re Alberto (2621 m n.p.m.) położonego w sercu Catinaccio u podnóża słynnych szczytów Torri del Vajolet. Zejście do Ciampedie szlakiem podejścia i zjazd koleką linową do Vigo di Fassa. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.
Czas przejścia szlaku ok. 6 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 700 m, zejście 700 m.
Dzień 6. TREKKING (grupa Marmolada)
Śniadanie. Przejazd autokarem przejazd autokarem na Passo San Pellegrino (1918 m n.p.m.). Przejście drogą szutrową w głąb doliny Fuchiade oraz podejście piargiem na przełęcz Cirelle (2683 m n.p.m.). Widać stąd Południowy filar Marmolady oraz szczyty Vernel. Następnie zejście szlakiem Troi de Cirelle z widokiem na Sassolungo do schroniska Contrin (2016 m n.p.m.) i dalej drogą przez rozległą i jedną z najpiękniejszych dolin Dolomitów Zachodnich - Val de Contrin do osady Penia (1500 m n.p.m.). Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.
Czas przejścia szlaku ok. 7-8 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 770 m, zejście 1200 m.
Dzień 7. TREKKING (grupa Sassolungo - Langkofel)
Śniadanie. Przejazd autokarem do parkingu przy schronisku Passo Sella (2180 m n.p.m.). Wjazd kolejką linową do schroniska Toni Demetz położonego na przełączce Forcella del Sassolungo (2685 m n.p.m.). Zejście szlakiemw kierunku imponującego amfiteatru w sercu grupy Sassolungo. Po prawej i lewej stronie spektakularne ściany Dolomitów wznoszą się na setki metrów. Szlak prowadzi do schroniska Vicenza (2256 m n.p.m.) położonego między pionowymi ścianami Sassolungo i Sassopiatto. Rozciąga się stąd widok na Sciliar i Alpe di Siusi. Następnie u podnóża północnej ściany Sassolungo (3181 m n.p.m.) pod górę i w dół przez rzadkie lasy ścieżką prowadzącą do Col de Mesdì (2114 m n.p.m.) oraz do schroniska Emilio Comici (2154 m n.p.m.). Dalej szlak wiedzie przez rumowiska skalne Città dei Sassi do przełączy Passo Sella. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.
Czas przejścia szlaku ok. 5 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 150 m, zejście 600 m.
Dzień 8. TREKKING (grupa Alpe Cermis-Lagorai)
Śniadanie. Przejazd autokarem do stacji kolejki górskiej Alpe Cermis u podnóża miasta Cavalese. Wyjazd kolejką do schroniska Rifugio Paion (2230 m n.p.m.). Otwiera się stąd widok na: Latemar, Catinaccio, Sassolungo, masyw Selli, południową stronę Marmolady, Pale di San Martino, grupę Brenty, Cavedale, Ortles i Alpy Venoste. Zejście szlakiem przez przełączkę Forcella del Bombasel (2180 m n.p.m.), oraz podejście do jeziorek Laghi Bombasel (2260 m n.p.m.), nad którymi dominują szczyty: Castel di Bombasel (2535 m n.p.m.) oraz Cimon del To della Trappola (2401 m n.p.m.). Stąd podejście ścieżką na zielono kamienistą grań, z której dosyć eksponowany szlak prowadzi na zwieńczony krzyżem Cimon del To della Trappola (2401 m n.p.m.). Panoramiczny szczyt otwiera widok na Lagorai, Latemar oraz większą część Środkowych Dolomitów, części Południowych Pale di San Martino i Zachodnich Dolomitów Brenta. Zejście szlakiem podejścia do jeziorek Laghi Bombasel (2260 m n.p.m.) oraz podejście do punktu wyjścia schroniska Rifugio Paion (2230 m n.p.m.). Zjazd kolejką górską do dolnej stacji Alpe Cermis. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.
Czas przejścia szlaku ok. 4 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 400 m, zejście 400 m.
Dzień 9. Wizyta w miasteczku Vipiteno - Sterzing
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd autokarem do Vipiteno (950 m n.p.m.), to jedno z najpiękniejszych miasteczek Południowego Tyrolu, a w jego kościołach przechowywane są cenne skarby sztuki z epoki gotyku. Symbolem miasta jest stojąca w centrum Wieża Dwunastu, licząca 46 metrów wysokości. Położone na południe ok. 15 km od przełączy Brennero Vipiteno jest pierwszym miastem na terenie Włoch i zarazem najważniejszym w górnej części doliny Valle Isarco. Powrót do autokaru i wyjazd do kraju. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy.
Dzień 10.
Przyjazd do kraju.
Cena zawiera:
- 7 noclegów w hotelu*** w 2–3-osobowych pokojach z łazienką i telewizorem;
- wyżywienie zgodnie z programem – śniadania (bufet) i obiadokolacje (wybór menu, bufet sałatkowy i deser);
- opiekę pilota;
- przejazd komfortowym autokarem lub busem, w zależności od ilości uczestników;
- ubezpieczenie UNIQA MULTITRAVEL;
- opłatę pobytową;
- opłatę turystycznego funduszu gwarancyjnego TFG;
- opłatę turystycznego funduszu pomocowego TFP;
- podatek VAT.
Cena nie zawiera:
- obowiązkowej opłaty na miejscu za przewodników górskich (6 dni na szlaku przy min. 40 uczestnikach) – 120 EUR;
- biletów na kolejki górskie niezbędne do realizacji programu – ok. 80 EUR;
- dopłaty do pokoju 1-osobowego (ilość ograniczona) – 1 100 PLN.
Uwagi:
- Program wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego, odporności na całodzienny marsz i ekspozycję oraz umiejętności poruszania się na ferratach.
- Należy zabrać buty trekkingowe, odpowiednią odzież górską, plecak.
- W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub innych przyczyn niezależnych od Biura program może ulec zmianie.